Тикет на денот (среда, 13.06.2018)

тикет на денот

За денес во категоријата „тикет на денот“ ви претставуваме дабл. Избравме натпревар од Норвешка и Белорусија.

Мјолдален – Хавесунд – 2 @ 2.34 во 1xbet

На овој дуел се сретнуваат второлигаш и прволигаш, па логично е претставинокот на елитата да биде фаворит. Покрај тоа, Хавесунд се во добра форма, врзаа две победи и тоа без примен гол. Мјолдален за разлика од минатата сезона, игра многу неефикасно на домашен терен, но во неделата успеа да направи пресврт против Хам Кам. Коефициентот за победа на гостите е одличен.

Регистрирај се на 1XBET

БАТЕ – Гомел – 1/1 @ 1.57 во Coinbet24

После перфектната серија резултати, шампионот направи два последователни киксови. Сега Динамо од Минск повторно приближи на само два бода, па третиот кикс, би бил загрижувачки. Гомел е екипа која игра очајна од стратот на сезоната, па веруваме дека нема многу шанси против Бате. Сметаме дека натпреварот ќе биде решен уште во првото полувреме.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.6

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*