Тикет на денот (петок, 20.07.2018)

тикет на денот

Овој петок имаме нешто посериозно понуда, бидејќи почнуваат многу првенства. Ние ќе ви претставиме три натпревари за кои сметаме дека се сигурни.

Војводина – Младост – 0-2 @ 1.91 во 10Bet

На новосадскиот „Караѓорѓе“ пристигнува минтогодишниот финалист од Купот на Србија, лучански Младост. Војводина имаше слаба сезона, а може да се каже и најлоша во последнава деценија и не избори пасман во европските купови.  Од друга страна, Младост беше блиску до последоватено учество, но Партизан беше препреката која не дозволи. Овде очекуваме мал број на голови.
Регистрирај се на 10Bet

Ашафенбург – Розенхајм – 3+ @ 1.75 во 1xBet

И во другото коло на регионалната лига од Баварија очекуваме многу голови. Ашафенбург на самиот почеток ремизираше на гостувањето против Бухбах со 2-2. Розанхајм играше на свој терен против Гаршинг и савеше со 3-2. Убедени сме во голеада, па затоа типуваме најмалку три гола на оваа средба.
Регистрирај се на 1XBET

Клуж – Ботошани – 1 @ 1.54 во Coinbet24

Шампионот на Романија стартува во првенството против екипата на БОтошани која играше во Плеј Аут минатата сезона. Екипата на Клуж вече во вторник стартува со квалификациите, а прв противник и е шведскиот Малме. Секако тој натпревар на Романците им е многу значаен, па не веруваме дека ќе потфрли во стартот на домашното првенство.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*