Статистички тип на денот: Шиник – Химки!

коефициенти

Денес од 16:00 ќе се изигра натпреварот од петтото коло на руската фудбалска Национална Лига во која ќе се сретнат Шиник и Химки.

Шиник моментално се наоѓа на 8-та позиција со 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 1 пораз.

Химки е на 10-то место со 6  бода, односно учинок од 2 порази и 2 победи.

На последните 6 меѓусебни дуели паднале 13 гола, а тоа во просек значи 2,17 погодоци по натпревар, а фактите „велат“ дека ниту еднаш не сме го виделе типот Гол-Гол.

статистички тип на денот

[НГ] 1,70 во 1хBet (6 од последните 6)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*