Статистички тип на денот: Леикнир – Фрам

коефициенти

Денес од 21:15 на програмата е натпревар од 14-то коло на исландката Инкасо-деилдин во кој ќе се сретнат Леикнир и Фрам.

Леикнир моментално се наоѓа на 7-та позиција со 4 победи, 2 реми и 7 порази. На домашен терен имаат освоено 8 бодови, односно 2 победи, 2 реми и 2 порази.

Фрам го држи 6-то место, односно е на средината од табелата. Во 13 изиграни натпревари имаат освоено 18 бода и учинокот е 5 победи, 3 реми и 5 порази. Во гости имаат 6 натпревари со 7 бода, односно 2 победи, 1 реми и 3 порази.

статистички тип на денот

Овие две екипи досега се сретнале 10 пати, а во тој период постигнати се 29 погодоци, односно просек по 2,9 голови по натпревар.

[2-4] 1,65 (10 oд 10) во 10Bet

[2-3] 2,05 (9 oд 10) во 10Bet

Изиграј го овој натпревар во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*