Честитки до сите кои не послушаа и го изиграа прелазот 1/2

прелаз 1/2

Вчера тимот на Кладење.мк напиша краток текст за можни прелази во англиската Ванарама Север. Ние дадовме три предлози за можни големи прелази од 1/2  или 2/1, а еден испадна точен.

И сами знаете дека коефициентите за овој вид на типување се огромни, па така со мали пари имавте можност да освоите големи добивки.

Прв предлог беше Браклј со Алфретон. Тој натпревар заврши во корист на домаќините и во првото и во второто полувреме.

Втор предлог беше Гусили со Чорли. Овде имавме потенцијален прелаз, бидејќи беше 0-1 во првото полувреме, но сепак на крајот не успеаа домаќините да издвојат победа.

И како трет натпревар нагласен и како „шлаг на тортата“ беше дуелот помеѓу Јунајтед оф Манчестер и Ештон. Тука беше и добивката. Иако домаќините имаа предност од 3-1 во првото полувреме, тимот на Ештон успеа за само 45 минути да постигни 3 гола и да направи пресврт, односно натпреварот заврши 3-4. Овој прелаз во обложувалница на 1хBet имаше коефициент 32.

Вчерашниот текст може да го видете ТУКА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*