Статистички тип на денот: Сондерск – Хорсенс!

коефициенти

Сондерск и Хорсенс ќе се сретнат вечерва во 19 часот во рамките на 3-то коло од првата данска лига, позната под името „Суперлига“.

Сондерск има скор 0-1-1 со гол разлика 2:3, односно има освоено само еден бод. Од друга страна Хорсенс се наоѓа на 5-то место со скор 1-1-0, гол разлика 3:2 и четири освоени бода.

статистички тип

Фактите велат дека од последните пет меѓусебни натпревари на овие екипи, четири завршуваат со тип 3+, а коефициентот за денес да биде така изнесува 2.04 во Bet365.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*