Тикет на денот (четврток, 29.03.2018)

Како и секој ден, така и овој, ние внимателно избравме неколку натпревари и решивме да ви ги прикажеме вам во форма на тикет на денот.

Емполи – Салернитана –  1 @ 1.47 во Unibet

Лидерот на табелата, во овој случај Емполи е се поблиску до повратов во Серија А. За пораз не знаат од почетокот на ноември, па сосема заслужено се на вртвот од Серија Б. Низата од пет победи ја прекинаа со две реми, но сега повторно направија победничка серија. Гостите исто така се во добра форма и се надеваат на бараж, но и да не стигнат до тоа не е голема трагедија. Сметаме дека Емполи продолжува со победничката серија.
Регистрирај се на Unibet

Веље – Фремад Амагер – 0-2 @ 1.74 во 10Bet

Веље е голем фаворит во однос на противникот Амагер, но не одлучивме да типуваме на конечен исход од една проста причина. Веље на последните 5 натпревари има гол разлика 1:0. Да, добро видовте, постигнаа само еден гол во 450 минути игра, а за тоа време нивната одбрана беше цврста. Од друга страна Фремад нема големи амбиции, а веруваме дека и нема да притиска. Поради сето ова ние одлучивме да типуваме на мал број голови.
Регистрирај се на 10Bet

Зверев – Чориќ – 1 @ 1.60 во 10Bet

Како што турнирот во Мајами одминува, така младитот Германец игра се подобро. Во дербито од 1/8 финалето го совлада Кирјос во два сета. Борна Чориќ се наоѓа во одлична форма, а тоа го докажа кога играше против Федерер каде што беше на чекор до победа. Освен тоа и ранкигот ни укажува на тоа да играме за победа на Зверев.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*