Статистички тип на денот: Тортур – Рејкјавик

коефициенти

Во рамките на 14-то коло на исландскиот „Инкасо делдин“ се сретнуваат Тортур и Рејкјавик.

Домашниот тим моментално се наоѓа на петтата позиција на табелата со 20 освоени бодови, додека гостите се на десеттото место со 13 освоени бодови.

На последните пет меѓусебни дуели во серија помеѓу овие два противници, постигнати се многу голови, односно граница од 2.5 голови по натпревар е надимната, а освен тоа постигнати се голови и на двете страни.

Поради тоа, ние предлагаме „Г.Г3+“ за овој дуел, а коефициентот во 10Bet за овој натпревар е 1.80.

Изиграј го овој натпревар во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*