Статистички тип на денот: Лоте – Меппен!

коефициенти

Денес во 19:00, првото коло од германската трета лига ќе го комплетираат екипите на Лоте и Мепен.

Во четирите припремни натпревари екипата на Лоте запиша три победи и едно реми, а на 3 од 4 меча играше Г.Г. Мепен победи во 3 од 5-те контролни натпревари и на исто толку е забележан типот Г.Г.

Претходната сезона Лоте ја заврши во долниот, а Мепен во горниот дел од табелата. Според информациите од пријателските натпревари на овој меч очекуваме да видиме голови на двете страни.

Коефициентот за гол-гол во Bet365 e 1.80, a за похрабрите играчи предлагаме повисок коефициент, односно гол-гол во прво полувреме и за таа игра во истата обложувалница ќе си добиете коефициент 4.60.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*