Тикет на денот (понеделник, 30.07.2018)

тикет на денот

Веќе се навикнавме во понеделник да имаме слаба обложувачка понуда, но денес не е баш така. Ние издвоивме супер дабл со одличен коефициент.

Филкир – Валур – 2 @ 1.82 во Coinbet24

Овде немаме дилема. Актуелниот шампион ќе слави на ова гостување. Мало оградување може да следи, единствено поради европските обврски на Валур кој ги има во четврток. Тие потполно неочекувано беа поразени во првиот натпревар од Санта Коломе, па ќе мора тоа да го надокнадат на свој терен. Сепак, борбата за нова титула им е приоритет, а за да го исполнат тоа мора да ги добиваат ваквите натпревари. Филкир е во серија од 5 последователни порази и го зазеде претпоследното место.
Регистрирај се на Coinbet24

ВПС – Лахти – 1 @  2.45 во 1xBet

Домаќинот е во одлична форма и славеше на шест од последните седум натпревари. Единствен пораз и тоа убедлив им нанесе шамипонот Хелсинки, во главниот град, но ВПС затоа победи на преостанатите четири гостувања. Одличната серија ги доведе на третото место, па пласманот во Европа им стана достижен.  Гостите не се во добра форма моментално, па затоа и сметаме дека ВПС ќе стигне лесно до победа на денешниот натпревар.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*