Тикет на денот (недела, 08.04.2018)

Најголемите фудбалски првенства веќе влегуваат во финиш, а мал е и бројот на лигите каде што шампионото се уште не е познат. Сепак, покрај борбата за титула, се водат и битки за опстанок.

Брондби – Хорсенс – 1/1 @ 1.83 во 10Bet

Лидерот на данската лига не планира да застане на патот кон титулата за шампион. Во четвртокот изборија пласман во полуфиналето на купот, славејќи на гостинските терен кај Сондерјиск. Убедени сме дека Брондби ќе слави убедлива победа, а и дека се ќе биде решено уште во првото полувреме.
Регистрирај се на 10Bet

Лугано – Базел – T22+ @ 1.86 во 10Bet

Базел во директениот дуел со најверојатно новиот швајцарски шампион, Јанг Бојс, покажа дека не е послаб од тимот од Берн, но работите, едноставно така се наместија и мораше да ја предадат титулата после цели 8 години. Гостувањето во Лугано не би требало да биде голем испит, особено бидејќи домаќините се во ужасна форма. Базел има одличен напад и очекуваме да постигне најмалку 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

Мец – Лион – 2 @ 1.47 во 10Bet

Овде многу зборови не требаат. Мец се опрости од елитата, а тешко дека ќе успее да се помести од последната позиција. Меѓутоа, мора да се има доза на предупредување, со оглед на тпа што Мец беше добар во последните пет натпревари. Лион отпадна од Европа, а веруваме дека сакаат Лига на шампиони во следната сезона, па затоа не смеат да кикснат. Во Мец едноставно мора да победат без оглед на ситуацијата во која се наоѓаат домаќините.
Регистрирај се на 10Bet

Розенборг – Молде – Г.Г @ 1.74 во Unibet

Веќе во четвртото коло од норвешката лига ќе се судрат кандидатите за титула оваа сезона. Молде стартуваше со три победи, со само еден примен гол, а постигнати девет. Розенборг лошо ја забочна сезоната, а тоа на навивачите не им се допаѓа. Сега веќе мора да стегнат и да не им дозволат на Молде да се оддалечат. Нашиот предлог е гол – гол и веруваме дека двете екипи ќе напаѓаат уште од првата минута.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 8.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*