Тикет на денот (среда, 12.09.2018)

тикет на денот

Ден за одмор од обложување? Или сепак не. Понудата иако е очајна, сепак ние се обидовме да составиме тикет.

Виборг – Фредериција – 1 @ 2.10 во Coinbet24

Во 1/16 финалниот дуел од данскиот куп ќе се сретнат две екипи од втората лига, кои имаат големи амбиции следната сезона да бидат дел од елитата. Виборг засега игра добро во првенството и се бори за првото место со Коге и Тистед.  Освен тоа тие се во одлична серија и имаат забележано четири победи и две реми. Очекуваме да бидат доминантни на овој дуел.
Регистрирај се на Coinbet24

Нордхаузен – Бабелзберг – 0-2 @ 1.81 во 1xBet

Во дерби натпреварот од седмото коло од германската регионална лига играат второпласираниот Нордхаузен и Бабелзберг. Домаќинот собра четири победи и две реми во досегашното натпреварување, додека Бабелзберг запиша четири победи и по едно реми и еден пораз. Очекуваме мирен натпревар и мал број на голови.
Регистрирај се на 1XBET

Русија – Австралија – т.р 3:0 @ 1.50 во Bet365

Во првото коло од групата Ц на Светското првенство во одбојка, најголемиот фаворит, селекцијата на Русија игра против Австралија. Системот за натпреварување е доста чуден и се смета секој натпревар. Поради тоа очекуваме Русите да влезат комплетно во овој натпревар и да играат амбициозно. Коефициентот за нивна победа е мал, па затоа типуваме точен резултат.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*