Тикет на денот (недела, 22.07.2018)

тикет на денот

За денес во категоријата тикет на денот решивме да ви претставиме два натпревари со солиден коефициент.

Ујпешт – МТК – 1 @ 2.05 во 1xBet

Во првото коло на унгарската елита се сретнуваат Ујпешт и повратникот од втората лига МТК. Ујпешт имаше тежок натпревар во првото коло против Баку и во првиот дуел претрпи пораз од 1-3, но на крај го неутрализира и го продолжи натпреварувањето. Од друга страна МТК изигра неколку контролни натпревари и докажа дека не е во најдобра форма. Типуваме победа за домаќинот.

Регистрирај се на 1XBET

Сигма – Славија Прага – Г.Г @ 2.00 во 10Bet

И двете екипи знаат да прикажат отворени и ефикасни натпревари. Контролните натпревари кои им се изиграни пред почетокот се со многу голови, па очекуваме и на овој дуел да биде така. Освен тоа, традицијата е показател плус за да типуваме гол-гол.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*