Малер на годината: Чекаше Перишиќ да даде гол, топката прошета по гол линијата, а тој изгуби огромна сума

Англија е позната како земја која им нуди интересени облози на своите играчи, на од таму ни доаѓа еден неверојатен облог и „малерот на годината“.

Имено, еден Англичанец одигран навистина неверојатен тикет, каде за една фунта типувал четворица фудбалери кои ќе постигнат гол во четвртфиналните натпревари.

Тој успеа да погоди дека Гризман и Де Брујне ќе постигнат гол надвор од шеснаесетникот, а потоа погоди дека Мекгваер ќе постигне гол против Шведска со глава.

На крајот за добивка од 140.500 фунти чекаше уште Перишиќ да даде гол против Русија. Токму Перишиќ ја имаше најголемата шанса за „коцкестите“ во второто полувреме, топката удри во стативата, се прошета по гол линијата и не влезе во голот.

Сантиметри го делеа од неверојатна добивка… навистина голем малер!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*