Тикет на денот (вторник, 03.07.2018)

тикет на денот

Денес играат двата последни 1/8 финални натпревари од Мундијалот, а освен нив, останата понуда е доста слаба.

Шведска – Швајцарија – Г.Г @ 2.30 во 1xBet

Ретко кој можеше да претпостави дека овие две селекции ќе се сретнат во 1/8 финалето. Сега, една од нив ќе оди и во четфртфиналето, па Руската нација долго ќе ги памети. Швеѓаните беа прежалени уште кога паднаа во група со Франција и Холандија, а потоа во баражот ги имаа Италијанците како противници. Сето тоа го надминаа па се пласираа во 1/8 финалето. Швајцарците се тука без пораз, па обложувалниците ги препознаа како благи фаворити за овој дуел. Нашиот предлог е гол-гол.

Регистрирај се на 1XBET

Нотоден – Мјолдален – 2 @ 2.02 во Coinbet24

Гостите се најдобар тим во последно времем. Мјолдален има пет победи и еден реми натпревар со Нест Сотра. Тргнаа кон врвот и најверојатно нема да ги спречи Нотоден. Домаќинот славеше само еднаш во последни пет натпревари, а врза и два последователни порази. Мјолдален е на 4-то додека Нотоден се на 12-то место на табелата.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*