Тикет за храбри (четврток, 28.06.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Панама – Тунис X-2 @4.90 во Coinbet24

Панама се покажа како најслаб тим на Мундијалот и прими девет гола на два натпревари, а постигна само еден. Тунис се покажа во одлично светло против Англија, но против Белгија покажа дека не може да се надигрува против поквалитетни репрезентации. Сепак, сметаме дека има далеку поквалитетен тим од Панама. Поради тоа нашиот предлог е реми на полуврееме и победа на Тунис на крај.

Сенегал – Колумбија 2 и ГГ @3.74 во 1xBet

Директен дуел за пласман во осминафиналето, но Колумбија реално е благ фаворит. Сенегалците одиграа одлично во првите две кола, но примениот гол против Јапонија може да ги чини пласман во осминафиналето. Колумбијците се „рехабилитираа“ од стартниот пораз и ја декласираа Полска во вториот меч. Сега се зависи само од нив, со победа ќе се пласираат во осминафиналето, а реално имаат поквалитетен тим од Сенегал. Веруваме дека Колумбија ќе ги освои трите бода, но Сенегал ќе постигне барем еден гол.

Вкупен коефициент на тикетот 18.3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*