Тикет на денот (01.06.2018)

тикет на денот

До неодамна, петокот беше одличен ден за обложувачите. Натпревари немаше премногу, но сосема доволно за да се направи вистински избор. Сега не е така, мала е понудата, а ние одлучивме за следниве натпревари.

Египет – Колумбија – 2 @ 1.55 во 1xВet

Можеме само да претпоставиме каква е атмосферата кај „фараоните“ после финалето од ЛШ во кој се повреди Мохамед Салах. Од вистинска еуфорија, се претврои во очај. Колумбија е во многу подобро расположение и сметаме дека ќе издвои победа.
Регистрирај се на 1XBET

Бреј – Ст. Патрик – 2  @ 1.37 во 10Bet

Уште еднаш да повториме, а тоа се потврдува од коло во коло, дека Бреј залута во Премиер Лигата и наскоро ќе мора да се врати повторно во второто ниво. На последните три натпревари доживеа три убедливи порази, а притоа не успеа да постигне ниту гол. Ниту гостите се во сјајна форма, изгубија два натпревари, но имаат поголем квалитет за да слават на ова гостување.
Регистрирај се на 10Bet

ВПС – СЈК – 0-2 @ 1.55 во Coinbet24

Домашната екипа од Васан, или како што точниот назив гласи Васан Палосеура, го дочекува шампионот, тимот на СЈК. Тоа што е карактеристично за овие две екипи е тоа што играат на мал број голови, иако финското првенство е доста ефикасно.  Победникот е многу тешко да се предвиди, па затоа одлучивме да типуваме 0-2 гола.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*