Кој ќе има повеќе прецизни удари, Роналдо или Салах? – обложете се во 1xBet

Љубителите на обложувањето имаат интересна понуда во обложувалницата 1xBet, која излезе со специјална понуда за утрешното финале во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул.

Секако, во центарот на вниманието ќе биде дуелот помеѓу Роналдо и Салах, па можете да се обложите кој ќе има повеќе удари кон голот на противникот.

Фаворит е Кристиано Роналдо, па ако сметате дека Португалецот ќе има повеќе точни удари коефициентот е 1.95. Тие кои што ќе се обложат дека Салах ќе има повеќе точни удари од Роналдо, инвестицијата ќе ја помножат по 2.37. За еднаков број удари коефициентот е 3.80.

1xBet има многу интересни комбинирани типови во специјалната понуда. Доколку сакате да се обложте „Роналдо постигнува гол и Реал го освојува трофејот“ ќе добиете коефициент 2.14, а „Рамос постигнува гол и Реал го освојува трофејот“ коефициентот е примамлив и изнесува 11.5.

Кристиано Роналдо ќе постигне повеќе голови од Мо Салах – коефициентот е 2.25

Интересна е понудата и за кој ќе биде асистент на првиот гол. Ако сметате дека асистент ќе биде Роналдо или Салах ќе добиете коефициент 7.5. За прв асистент Иско коефициентот е 9.00, додека прв да асистира Садио Мане коефициентот е 9.50.

Сите коефициенти и комбинирани типови од специјалната понуда на 1xBet можете да ги најдете ТУКА.

Покрај специјалната понуда, има и редовна понуда за овој меч, па Реал Мадрид е фаворит со коефициент од 2.20 за победа во 90 минути. Ливерпул да победи во регуларно време коефициентот изнесува 3.30, а за реми коефициентот е 3.90.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*