Тикет на денот (четврток, 15.11.2018)

тикет на денот

Започнува Лигата на Нации, а во наредните денови, нашето внимание ќе биде насочено таму. Нема кој знае каков избор, но сепак доволно за да го составиме тикетот на денот.

Унгарија – Естонија – 1/1 @  2.10 во Coinbet24

Поприлично сме уверени во триумф на Маџарска над Естонија, а нешто послабиот коефициент го засиливме со прелаз. Овие две репрезентации се сретнаа минатиот меесец во Естонија е тогаш видовме вистинска голеада. Унгарците немаат шанси за првата позиција, па сега имаат задача да избегнат преселување во Лига Д. Убедени сме дека тие се подобри од Естонците и дека ќе победат уште во првото полувреме.
Регистрирај се на Coinbet24

Луксембург – Белросуија – 0-1 @  2.62 во 1xBet

Ова е директен судир за прво место во групата и голема прилика е една од овие две репрезентации да стигне до Европско првенство. Влогот е голем, па затоа не очекуваме кој знае каков спектакуларен натпревар. МИнатиот месец Белорусија беше убедлива и славеше на домашен терен со 3:0, но Луксембург и понатаму се први со бод повеке. Тешко дека гледачите ќе имаат можност за ефикасен и отворен натпревар.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*