Тикет на денот (вторник 17.04.2018)

Денес иако е вторник, се играат натпревари од Англија, Италија, Шпанија, Германија и многу други, па нема да имеме проблем со составување на тикетот.

Брајтон – Тотенхем – 2 @ 1.50 во 10Bet

Натпреварот помеѓу овие две екипи се игра порано, бидејќи тимот на Тотенхем ќе има обврски во ФА купот. Во саботата Тотенхем доживеа тежок пораз од Сити и тоа на Вембли, па ја прекина серијата од 8 победи во Премиер Лигата. Дуелот против Брајтон им е екстра шанса да ја започнат новата победничка серија, бидејќи тие се во доста лоша форма. Гостите од Лондон се апсолутни фаворити и веруваме дека ќе сакаат да обезбедат пласман во Лигата на шампионите што порано.
Регистрирај се на 10Bet

Бари – Новара – 1 @ 1.83 во 10Bet

Во вонредното 36 коло во Серија Б, Бари ја дочекува Новара, а со победа би се држел на чекор подалеку од екипите кои се борат за втората позиција за пласман во Серија А. Бари во последните два натпревари ремизира, па не смее повторно да ризикува, ако сака да го стигне Палермо. Новара се бори да го избегне баражот, но веруваме дека таа победа ќе ја бара на друго место. Домаќинот е фаворит, а коефициентот за победа е доста солиден.
Регистрирај се на 10Bet

Донкастер – Бери – 1 @ 1.51 во Unibet

Домаќинот е во добра форма и на последните пет натпревари има три победи и две реми, па на некој начин се спаси од отпаѓање. Не се сомневаме дека ќе го надигра Бери, кој оддамна се прости од овој ранг, а за тоа сведочат и последните резултати, односно седумте последователни порази. Сепак гостинот не е тип кој ќе дозволи да биде декласиран и победен со голема разлика, па затоа очекуваме дека ќе притискаат и тие, но типот за победа на Донкастер ни изгледа како најсигурен.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*