Тикет на денот (сабота, 14.04.2018)

На многу европски лиги им се ближи крајот, единствено Скандинавците само ја почнуваат својата сезона. Ние решивме да ја искористиме богатата понуда за овој викенд и да го составиме тикетот на денот.

Сент Пелтен – ЛАСК – 2 @ 1.57 во 10Bet

Домаќинот веќе се опрости од елитатата и мора во втората лига, додека гостинот се уште се бори за излез во Европа. ЛАСК направи изненадување во минатото коло и го победи актуелниот шампион, екипата на Салзбург. Сега екипата од Линц гостува кај Сент Пелтен, кој го промени тренерот, но тоа не му помогна кој знае колку.
Регистрирај се на 10Bet

Рен – Мец – 1 @ 1.44 во 10Bet

Овде дилеми нема, домаќинот ќе победи, само е прашање со колку голови. Затоа одлучивме да типуваме на чист кец. Мец се труди да го избегне најлошото, но не му оди од рака, па затоа ќе се сели во Лига 2, иако математички можно е да остане во Лига 1. Минатата недела доживеа убедлив пораз на свој терен од Лион и тука се гледа дека и тие не веруваат во поволен расплет. Рен, на друга страна одамна не знае за пораз и моментално е на одлично петто место и се бори за пласман во Лига Европа.
Регистрирај се на 10Bet

Палермо – Кремонезе – 1 @ 1.57 во Unibet

Сицилијанците направија голем кикс во минатото коло и не успеаа да издвојат победа над Пескара и тоа на домашен терен.  Против очајните Кремонезе немаат право на кикс и мора да да победат. Треба да бидат внимателни, а финансиската ситуација не им е назавидно ниво. Прашање е колку се заинтересирани за излез во Серија А.
Регистрирај се на Unibet

Легија – Заглебие – 1 @ 1.54 во Unibet

Актуелниот шампион во плејофот стартува против екипата на Заглебие. Не смее ни да помисли Легија на нешто друго освен победа. Гостите се растеретени и немаат кој знае колкави шанси за излез во Европа. Ние играме на победа на домаќинот.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*