Тикет на денот (среда, 11.04.2018)

Нешто посиромашна кладилничарска понуда не очекува оваа среда, но сепак тука се ¼ финалните реванши од ЛШ и дуели од неколку други лиги.

Базел – Цирих – 3+ @ 1.71 во Unibet

Заостанат натпревар од швајцарската супер лига. Базел веќе се опрости од титулата, а Цирих бидејќи е повратник во првата лига, може да биде задоволен со досегашните резултати. Домаќинот во неделата дојде до важна победа над Лугано, иако играше со играч помалку. Цирих нема победено на три натпревари, па е моментално надвор од зоната која води во Европа. Домаќинот е фаворит, но коефициентот е подобар на голови.

Регистрирај се на Unibet

Реал Мадрид – Јувентус – 3+ @ 1.57 во 10Bet

Победникот на двомечот е решен уште во првите 90 минути во Торино. Реал го совлада минатогодишниот противник од финалето и тоа многу убедливо со 3-0. Мора да напоменеме дека голот кој го постигна Кристиано Роналдо ќе остане запамтен долго време. Сигурно и Јувентус ќе се обиде да направи сензација како сношти Рома, но без Дибала тоа ќе биде тешка мисија. Исто како и во првиот натпревар, очекуваме голови, а ние типуваме на 3+.

Регистрирај се на 10Bet

Волвс – Дерби – 1 @ 1.60 во 10Bet

„Волците“ со победат можат и математички да го заверат пласманот за Премиер Лига. Тоа е доволен мотив да играат, па така после ќе можат и да се опуштат. Секако, Вулверхемптон сака да го освои првото место во Чемпионшип и како победник да влезе во најдобрите од Англија. Дерби се борат за бараж и нив бодовите им се повеќе потребни отколку на домаќините. Се уште жалаат за неочекуваниот пораз од Сандерленд на домашен терен, но сепак ништо не е готово и има уште многу за игра. Сепак нашето предвидување е во корист на домаќините.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*