Баерн Минхен – Севиља: Може ли Севиља до уште едно големо изненадување !?

Баерн Минхен - Севиља

Баерн Минхен е домаќин на Севиља во поинтересниот и понеизвесен дуел во среда во Лигата на Шампиони. Понеизвесен донекаде, бидејќи Баерн има предност од Шпанија и сега игра дома. Но Севиља покажа дека знае како да елиминира големи фаворити и затоа Баварците влегуваат во мечот со голема претпазливост.

Баерн во саботата ја завршија својата работа во Бундеслигата и ќе ја освојат својата шеста последователна титула. Но, не треба да заборавиме дека Дортмунд имаше водство од пет поени на врвот на Бундеслигата во октомври, а Баерн беше во криза. Враќањето на Јуп Хејнкес промени се и сега Баварците имаат шанса да ја освојат и Лигата на Шампиони.

По победата во Шпанија над Севиља на првиот меч со 1:2, патот до полуфиналето им е значително олеснет. Сега само треба да ја потврдат верификацијата за пласман во следната рунда на домашен терен. Коефициентот за нивна победа е само 1.24 во Unibet и тоа доволно говори колкави фаворити се. АКо се знае дека веќе немаат поголема обврска во Бундеслигата, тие целосно ќе се насочат кон Лигата на Шампиони. Коефициентот за нивни триумф во ова натпреварување е доста солиден, 4.60 во Unibet.

Но од друга страна, Бешикташ и Севиља заслужуваат почит, но фер е да се каже дека Баерн не можеше да посака полесни противници во елиминациските двомечи.

Се чини дека судбината им се насмевнува. Хејнкес веќе два пати ја има освоено Лигата на Шампиони, а тој е и последниот тренер кој го освоил овој трофеј без Меси или Роналдо во неговиот тим.

Севиља ќе се обиде да ги вознемири Баварците уште од стартот на дуелот, нешто што веќе го направија на Олд Трафорд минатиот месец. Сепак, сега е тешко да се верува дека можат да го повторат тоа изненадување во Германија. Во секој случај, добра е и опцијата да одиграте дека Двете екипи ќе постигнат гол со коефициент 1.80 во Unibet. Уште подобар коефициент е да ги искомбинирате двата наши предлози, Победа на Баерн и двете екипи да постигнат гол со коефициент 2.40 во Unibet.

Наш предлог:

Победа на Баерн Минхен @ 1.24 во Unibet

Двете екипи да постигнат гол @ 1.80 во Unibet

Победа на Баерн и двете екипи да постигнат гол @ 2.40 во Unibet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*