Тикет на денот (вторник, 10.04.2018)

Овој вторник ќе ги одбележи реванш натпреварите на Лигата на шампионите, а тука се и вонредните кола од англискиот Чемпионшип. Сепак центар на внимание ќе биде дуелот на Етихад помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул.

Фулам – Ридинг – T12+ @ 1.35 во 10Bet

После фантастичната серија победи, се сомневаме дека Фулам сега ќе застане. Поразот на Кардиф од Вулверхемптон им даде реална шанса на Фулам да можат да стигнат до второто место, па да се пласираат во Премиер лигата директно, а не преу бараж. Ридинг не би требало да биде сериозна препрека, но сепак и нив им треба да обезбедат опстанок. Поради тоа решивме да типуваме на голови и се одлучивме за типот Т12+.

Регистрирај се на 10Bet

Рома – Барселона – T22+ @ 1.52 во 10Bet

Колку и добро да играше Рома на Камп Ноу, не успеа да извлече ниту пристоен пораз, туку донесе четири топки во мрежата. Сега ќе мора повторно да се отвори и да оди на се или ништо, доколку сака да се обиде да ја неутрализира предноста на Каталонците. Рома западна во криза во Серија А, а во саботата на Олимпико ги совладаа Фиорентина, па зошто да не се обидат и против страшните Каталонци. Барса ќе го игра овој натпревар максимално сериозно, сепак се работи за ¼ финален натпревар од ЛШ, па воошто не треба да се опушта.

Регистрирај се на 10Bet

Викинг – Мјолдален – 3+ @ 1.76 во Unibet

После многу успешни години, Викинг се пресели во втората лига, благодарение на катастрофалната сезона од лани. Тимот сака експресен повраток во елитата, иако не беше многу активен во прелазниот рок. Добро се отворија на почетокот од сезоната на гостувањето кај Конгсвингер, па веруваме дека така ќе биде и на овој натпревар. Мјолдален веројатно немаат некои огромни амбиции да влезат во борба со Розенборг и Молде. На овој натпревар очекуваме најмалку 3 гола.

Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*