Тикет на денот (петок, 06.04.2018)

Петок е обично како вовед во фудбалскиот викенд и ден кога играат многу послаби лиги, но се играат и првите натпревари од неколку појаки првенства.

Хановер – Вердер – 3+ @ 1.74 во 10Bet

Дерби на северот од Германија. Хановер и Вердер се сретнуваат во многу спротивна форма. Додека домаќинот не може да направи добар резултат, гостинот од последните натпревари и можни 15 бодови, освои 13. И покрај ваквите резултати, екипите се една до друга на табелата. Двете екипи играат доста офанзивен фудбал, па затоа ни очекуваме голови. Нашиот тип е најмалку 3 погодоци на цел натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

Нордсјеланд – Алборг – T12+ @ 1.80 во 10Bet

Домаќинот е поразен во провото коло од плејофот за титула од Копенхаген со 2-1, со гол во последните секунди. Норсјеланд имаше предност, но тимот на Копенхаген успеа да ја неутрализира и да издвои победа. Во минатото коло, лидерот Брондби лесно го победи Алборг со неверојатни 3-0, па веруваме дека и Нордсејалнд ќе ја затреси противиничката мрежа барем два пати.
Регистрирај се на 10Bet

Капфенберг – Рид – 2/2 @ 1.95 во Unibet

Домаќинскиот тим од зимската пауза зареди порази и единствено што размислува е тоа како да опстане во втората австриска лига. Победија само еднаш во шесте пролетни рунди и баш тој успех на гостувањето во Беч ги држи надвор од зоната на испаѓање. Поранешниот бундеслигаш, екипата на Рид, моментално е на третата, но има изгледни шанси за втората позиција. Бидејќи коефициентот за чиста двојка е мал, нашиот предлог е полувреме крај 2/2.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*