Тикет на денот (четврток, 05.04.2018)

Првите натпревари од ¼ финалето на Лига Европа ќе бидат во центарот на вниманието. Подолу може да го проследите нашиот тикет на денот.

Атлетико Мадрид – Спортинг – T12+ @ 1.54 во 10Bet

Титулата за Атлетико во домашното првенство е изгубена, а навивачите сакаат трофеи. Приликата ја имаат во Лига Европа, а реално тие се први фаворити за освојување на пехарот. Противниците од Лисабон се многу незгоден тим, но Атлетико не смее да се пожала од среќата во ждребот. Во секој случај тие се големи фаворити на Ванда Метрополитано, а веруваме дека триумфот ќе биде со најмалку 2 гола во мрежата на Португалците.
Регистрирај се на 10Bet

Арсенал – Цска – T12+ @ 1.45 во Unibet

За важноста на овој натпревар за „топџиите“ е повеќе пати кажано. Цела сезона им зависи од успехот во Лига Европа, бидејќи само тој трофеј може да им обезбеди пласман во Лигата на Шампиони. Ако и следната сезона изостане од дружење со елитата, тоа ќе биде голем удар за навивачите, а веројатно тоа ќе значи и отказ за Арсен Венгер. Русите не се во многу добра позиција. Да, добри се во руското првенство, но сепак им недостига европска титула веќе подолго време. Арсенал е добро подготвен за овој дуел, па сметаме дека ќе постигни најмалку 2 погодоци.
Регистрирај се на Unibet

Лајпциг – Марсеј – Г.Г @ 1.76 во 10Bet

Марсеј полека се враќа на старите стази кога уживаше слава и играше во финалето на елитното натпреварување, а еднаш го крена и пехарот. Лајпциг дебитириаше во ЛШ и го завзеде третото место во својата група, па така се пресели во ЛЕ. Французите ќе играат без двајцата важни фудбалери Реми и Товен, но сепак тие се кадарни да постигнат гол. Истото го предвидуваме и за Лајпциг. Затоа нашиот предлог е голови на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*