Малери и Махери на колото!

малери и махери

Во нашата редакција пристигнаа многу тикети, од кои некои се добитни, а некои не. Како и секој понеделник, така и овој ние ги издвојуваме најинтересените. Погледнете:

МАЛЕРИ

На овој тикет играчот изиграл натпревари со типот 1-2 гола во прво, а натпреварот помеѓу Гронинген и Ден Хаг нажалост заврши без голови.

Англиското деби помеѓу Тотенхем и Арсенал заврши во корист на домаќините. Овој обложувач типувал спортивно и остана без 3800 ден.

Еден малер, една слика, но за жал два недобитни тикети. Гингамп и Алдершут се главните виновници што овој обложувач остана без околу 100.000 денари.

Дуелот помеѓу Камбур и Мастрихт заврши 0-2,  а доколку се постигнеше еден гол во првото полувреме, обложувачот ќе беше добитен 8.000 ден.

Иако ПСВ беше фаворит на гостувањето во Ротердам, сепак натпреварот заврши 1-1 и обложувачот не си ја доби својата „плата“.

Овој играч погодил 14 натпревари од 16 поделени на два тикети и замислете двата недобитни натпревари ги поделил на двата тикет. Малершите!

Храбро изиграно, но без среќа. Доколку постигнел и Аугсбург гол, играчот ќе си добиел 35.000 денари. Жално.

И повторно истиот играч, истата уплата, иста игра, само различен натпревар.  Како успеа?

Храбар Малер е титулата која ќе му ја доделиме на овој играч. За уплата од 1000 ден изиграл 9 натпревари, а погодил само 8. Доколку го погодел конечниот исход на дуелот Краснодар – Видеотон ќе бидел побогат за 82.000 денари.

МАХЕРИ:

Овој играч за ситни пари си добил добра цифра, односно за 32 денари освоил 7800 денари. Нека му се со среќа.

И во вториов случај играчот играл за мали пари, односно 50 денари, а добил солидна цифра од 8300. денари. Погодил 10 натпревари со различен тип, а може да кажеме дека се и мајсторски одбрани. За убаво да се трошат.

Уплатата е мала, а исто така и добивката може да се каже дека е мала, но Мајсторијата е голема 🙂 Браво!

ДОКОЛКУ ИМАТЕ И ВИЕИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*