Тикет на денот (недела, 14.01.2018)

Како и секоја недела, така и оваа, традиционално го составуваме тикетот на денот. Овој пат одиме со помал, но со посигурен коефициент. Се уште сите лиги не се започнати, но тие што ги имаме на понудата се доволно за да издвоиме неколку натпревари.

Ливерпул – Манчестер Сити Г.Г (1.50)

Со сигурност тврдиме дека ова е најинтересниот натпревар во Премиер Лигата за овој викенд. Се сретнуваат екипи кои газат се пред себе. Ливерпул со својот напад можеби ќе биде за нијанса послаб бидејќи Кутињо само што премина во редовите на Барселона, но сепак тука е незапирливиот Салах. Манчестер Сити е лидер на табелата и ќе се бори до крај за таа позиција. Очекуваме отворен натпревар со голови.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 1.50 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Лион – Анжерс 1 (1.46)

Лион моментално изгледа многу моќен тим и освен во победничко издание, тешко ќе биде да се виде поинаку. Од друга страна Анжерс е посериозен кандидат да ја напушти француската елита и да се пресели во втората лига. Лион на домашен терен игра одлично, па така веруваме дека нема да се соочи со поголеми проблеми на овој натпревар.

Победа за Лион @ 1.46 во 1xBet
Регистрирај се на 1XBET

Борусија Дортмунд – Волфсбург Г.Г (1.77)

Борусија Дортмунд во овој натпревар според светските букмејкери е голем фаворит. Со причина е тоа така, а доказ ни се позитивните резултати кој не престанува да ни ги прикажува овој тим. Од друга страна Волфсбург важи за тим кој е силно мотивиран и има голема самодоверба, па така сигурно ќе се обиде да постигне погодок.  Поради тоа ние сметаме дека на овој натпревар ќе има импресивна игра од двете страни.

Двата тима постигнуваат барем по еден гол @ 1.77 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 4.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*