Тикет на денот (четврток, 12.07.2018)

тикет на денот

Додека ја чекаме завршницата на Мундијалот, тука се квалификациите за европските купови. На ред се натпреварите за квалификации за Лига Европа.

Петрокуб – Осијек – 2 @ 1.74 во 1xBet

Минатата сезона осијек направи сензација во квалификациите и го елиминира холандскиот ПСВ, но сепак тоа не беше доволно за да стигне до групната фаза. Сега повторно се учесници во квалификациите и се големи фаворити против молдавскиот претставник. Петрокуб е трет клуб во Молдавија, одма позади Шериф и Мислами. Тимот од Осијек треба да победи и не веруваме во многу голови.
Регистрирај се на 1XBET

Тракај – Иртиш – 0-2 гола @ 1.7 во Coinbet24

Литванците мораа да поминат една препрека за да стигнат овде, онаа против Друидс каде што издвоија минимална победа. Иртиш сега се наоѓа на средината на табелата, но сепак прикажува некои позитивни игри. Сметаме дека овој меч нема да има многу голови, односно два најмногу.
Регистрирај се на Coinbet24

Лех – Ганџасар – 1-1 @ 1.48 во 10Bet

Во Познан ќе сретнат домаќинот Лех и ерменскиот Ганџасар. Лех долго беше во игра за титиулата во Полска, но таа повторно замина во Варшава кај Легија. Домаќинот е апсолутен фаворит и сметаме дека овој натпревар ќе го реши уште во првите 45 минути.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*