Тикет на денот ( сабота, 16.12.2017 )

Вообичаено за време на викенд објавуваме “Тикет на денот”. Оваа сабота има доста интересни и привлечни натпревари за типување ширум Европа, но ние се решивме за една посигурна варијанта со помал, но солиден коефициент. Типовите се внимателно избрани и анализирани, а ние очекуваме лесно да поминат.

ПОРТСМУТ – БУРИ – 1 ( 1.72 )

Откако минатата сезона ја освои Лига 2, Портсмут влезе се огромни амбиции и во Лига еден. Тимот во моментов се наоѓа на 7-то место, а целта е пласман на едно од првите 6 позиции. Тоа од оваа гледна точка е реалност за тимот. Бури од друга страна е последен на табелата и како тргна овој тим, јасно е дека ќе води грчевита битка за опстанок. Домаќинот има поквалитетен тим и има многу поголеми амбиции. Бури шансите за бодови треба да ги бара на домашен терен или против екипи од својот ранг, а не кај Портсмут.

Победа на Портсмут @ 1.72 во 1xBetРегистрирај се на 1XBET

САЛЗБУРГ – ЛАСК ЛИНЗ – 1 ( 1.44 )

Салзбург два меча по ред игра нерешено, по што ја изгуби лидерската позиција и сега лидер е Штурм кој има два бода предност. И покрај тоа Салзбург е убедливо најквалитетниот тим во Австрија и нема да дозволи да врзе три меча без победа. Ласк се наоѓа на 5-то место на табелата и е најпријатно изненадување во Австрија. Сепак, јасно е дека на овој меч прво ќе се обиде да го сочува својот гол. Ласк ќе биде среќен и со реми, но тешко дека ќе дојде и до тој толку посакуван бод од ова гостување.

Победа на Салзбург @ 1.44 во MarathonbetРегистрирај се на Marathonbet

ШТУДГАРТ – БАЕРН МИНХЕН – 2 ( 1.37 )

Штудгарт по враќањето во Бундеслигата игра солидно, но повторно под очекувањата на своите навивачи. Тимот е на 14-то место и ако продолжи како до сега ќе се бори за опстанок до крајот на шампионатот. Баерн Минхен по киксот против Менхенгладбах, брзо се врати на победите и нема да си дозволи кикс против екипа како Штудгарт. Домаќинот не постигна гол на последните три меча кои ги загуби и тешко дека ќе даде гол против гигантот од Минхен. Гостите се апсолутни фаворити и се освен нивна победа ќе биде огромно изненадување.

Победа на Баерн Минхен @ 1.37 во 1xBetРегистрирај се на 1XBET

ВКУПЕН КОЕФИЦИЕНТ НА ТИКЕТОТ НА ДЕНОТ Е 3.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*