Изненадување на денот: Венецуела – Иран. Бркаме висок коефициент !!!

Венецуела - Иран

Венецуела – Иран ќе одиграат пријателски меч во Холандија. Двете селекции имаат добри резултати во последно време, но серијата на Иран е неверојатна со само еден пораз од 2015 година. Дефинитивно, ова ќе биде интересен меч, но ние веруваме дека конечно ќе дојде крај на серијата на Иран предводен од Квеирош.

Последни во Ј.Америка, но во добра серија

По неуспешната мисија на Венецуела во квалификациите за пласман на Светското Првенство во Русија, сега на ред се пријателските мечеви. Од нив венецуелската јавност очекува многу повеќе. Имено Венецуела квалификациите во Јужна Америка ги заврши на последното место со само 12 бода од 18 мечеви, но тоа се должи на лошиот старт. На последните 4 меча Венецуела не загуби ниту еднаш. Одигра нерешено со Колумбија, Аргентина и Уругвај, а славеше над Парагвај во последниот меч. Ако на ова се додадат и двата пријателски меча предходно и ремијата против САД и Еквадор, тогаш серијата без пораз на оваа селекција е одлична. Формата оди во нагорна линија, а селекторот Дудамел конечно ги намести коцките по свој вкус.

Венецуела со фудбалери од најдобрите лиги

Фудбалерот од средниот ред на Торино, Ринкон е движечката сила на оваа репрезенација, а пак најдобар стрелец секако е напаѓачот на ВБА, Рондон. Друштво во нападот на Рондон му прави Јосеп Мартинез кој игра во животна форма и сезонава за Атланта во МЛС лигата веќе постигна 19 гола и тоа на само 21 натпревар. Брзите крила Мурило од Кашимпаша и Кордоба од Аусбург се одлични по страничните позиции. Сепак овој пат Венецуела ќе биде без Кордоба кој е повреден. Инаку, речиси целиот тим на Венецуела игра низ Европа.

Рондон

Од 2015 година до сега Иран има само еден пораз

Иран под водство на Карлос Квеирош одигра одлични квалификации и прва од Азија обезбеди учество на Светското Првенство во Русија, без ниту еден пораз. Иран имаше 6 победи и 4 нерешени резултати во квалификациите. Освен тоа Иран под водство на одличниот португалски стратег има само еден пораз од 2015 година па до сега. Од тогаш селекцијата забележа 19 победи, 8 нерешени средби и како што рековме единствениот пораз и тоа од слабиот Ирак во пријателски меч. Иран веќе се спрема за СП, а ова е втор меч на турнејата во Европа. Пред неколку дена славеше над Панама со 2:1 во Австрија.

Воиграноста на тимот е голема предност

Играта под водство на Квеирош им се базира на длабока одбрана и брзи контри, кој најчесто ги реализира напаѓачот на Рубин Казан, Азмун. Искрено во оваа репрезентација нема фудбалери од најдобрите лиги. Сепак имаат стандардни првотимци во лиги како Холандија, Белгија, Русија кој имаат големо искуство и силни натпревари. Сепак, воиграноста им е доведена до перфекција и токму затоа дојдоа одличните резултати и оваа неверојатна серија. Квеирош успева да го извлече најдоброто од фудбалерите. А тие го пресликуваат на терен сето она што го има замислено португалецот.

Букмејкерите се премислуваат

Кога ќе се погледне серијата на Иран, многу е тешко да се игра против оваа репрезнтација. Но ако ги погледнеме фудбалерите на двата тима, се доаѓа до заклучок дека Венецуела има фудбалери кој настапуваат во многу подобри лиги и тимови. Освен тоа, Венецуела игра со далеку посилни противници за разлика од Иран кој игра во послаба конкуренција. Токму затоа и изненадува високиот коефициент за победа на Венецуела. Сепак ние веруваме во нивна победа и ќе ризикуваме токму поради големиот коефициент. Нема да најдете друг меч со толку голем коефициент, а со реални шанси да го погодите. А и време е Иран да ја почуствува горчината на поразот. И букмејкерите се премислуваат. Коефициентот за победа на Венецуела пред неколку дена беше поголем од 5.00, но сега е во опаѓање. Дефинитивно ќе продолжи да опаѓа до почетокот на мечот. Коефициентот за победа на Венецуела е 3.90 во Unibet. Најголемиот коефициент за реми можете да го најдете во Marathonbet и е 3.40. За победа на Иран најголем коефициент нуди Pinnacle и е 2.21.

Наш предлог:

Победа на Венецуела @ 3.90 во Unibet

Победа на Венецуела или реми @ 1.80 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*