Серија А 37-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 37-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари, особено во битката за опстанок.

Лече – Аталанта – 2

Аталанта е во исклучително добра форма и во серија на победи, па се искачи на 5-то место кое води во Лигата на шампиони. Минатото коло го победи директниот конкурент, па сега нема право на кикс. Лече пак е во сигурната зона и тој веќе ја оствари целта да обезбеди опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Торино – Милан- ГГ

Дуел без резултатско значење за двата тима па очекуваме растеретана игра со голови на двете страни. Милан сигурно ќе ја заврши сезоната на второ место, додека Торино и оваа сезона не успеа да се замеша во битката за Европа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Сасуоло- Каљари – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстаок и ова за нив ќе биде клучен дуел во сезоната. Сасуоло е во мнногу полоша состојба и едноставно мора да победи, додека Каљари ќе биде задоволен и со реми бидејќи ќе остане надвор од зонатац заиспаѓање. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Монца – Фросиноне – X2

Монца се наоѓа на средина на табелата и за нив овој дуел нема никакво резултатско значење , но секако дека ќе играат на победа во последниот меч пред своја публика. Од друга страна фросиноне се бори за опстанок и секој бод е од исклучително значење. Нашиот предлог е двојна шанса X2 со квота 1.50 во Mozzart.

Удинезе – Емполи – 1

Директе дуел на два тима кои се борат за опстанок и овој меч директно ќе одлучи кој ќе се пресели во Серија Б. Разликата на табелата е само еден бод, па Удинезе е во предност бидејќи игра на домашен терен. Со победа на овој меч и дефинитивно обезбедува опстанок па нашиот предлог е Тип 1со квота 2.00 во Bet365

Интер – Лацио – 3+

Интер веќе ја обезбеди титулата и за „нероаѕурите“ овој меч нема никакво значење. Сепак, ќе сакаат на добар начин да ја затворат сезоната со победа во дерби пред своите фанови. Лацио пак се бори за излез во Европа и бодовите им се важни. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во 22Bet.

Рома – Џенова -1

Рома минатото коло загуби во директниот дуел од Аталанта, но се уште не се откажува од 5-то место и ќе чека кикс на противникот.Поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч. Од друга страна Џенова веќе обезбеди опстанок и нема резултатски императив. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Салеританата- Верона- 2

Салернитана е веќе во втора лига и е најслабиот тим во лигата. Тоа не значи дека ќе се предаде и сака добро да ја заврши сезоната, но за Верона ова е клучен меч. Гостите со победа ќе обезбедат опстанок и нема да ја испуштат шансата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 воBet365

Болоња – Јувентус- ГГ

Болоња е најпријатно изненадување оваа сезона и обезбеди пласман во ЛШ и тоа на две кола пред крајот на сезоната. Ова ќе биде празник за навивачите и ќе се обидат да прослават со победа против големиот ривал. Јувентус пак го освои Купот и остана без тренер па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*