ТИП НА ДЕНОТ (18.05.2024, 20:45) ТОРИНО -МИЛАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има богата понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Торино и Милан.

Торино сепак остана без Европа

Генерално „биковите“ ја остварија првата цел, а  тоа  е  обезбедување на опстанок, но  очигледно не можеа да појдат чекор подалеку и да обезбедат пласман во Европа.  Добро ја отворија сезоната, но во последно време имаат голем пад на формата.Тренерот Јуриќ нема проблем со повредени играчи, а домашниот терен може да биде голема предност.Сега на гости им  доаѓа еден од најсилните тимови во лигата, па сигурно тоа ќе биде мотив повеќе  да се покажат во вистинското светло. Торино игра според очекувањата оваа сезона и имаше реални шанси да се бори за излез во Европа.Но, на последните пет меча запиша само една  победа и се наоѓа на 10-то место, па сега заостанува многу од местата кои водат во Европа. Поради тоа овој меч нема  резултатско значење, а играњето без притисок може да биде предност.

Милан не може да биде задоволен

Милан оваа сезона ќе ја заврши на второто место на табелата, но „росонерите“ сепак не можат да бидат задоволни бидејќи останаа без трофеј.Неодамна беше елиминиран и од Европа Лигата од Рома, па дефинитивно „росонерите“ сезоната ќе ја завршат без трофеј. Тоа ќе значи и заминување на Пиоли на лето и тренерска смена. Милан минатото коло се врати на победите и дефинитивно го задржа второто место на табелата. Тоа значи дека на овој меч ќе игра без резултатски императив и шанса за настап ќе добијат фудбалери со помала минутажа. Ова по традиција е тешко гостување за Милан, па иако е фаворит тешко ќе дојде до трите бода.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел, но ефикасен со голови на двете страни бидејќи двата тима ќе играат растеретено и со желба да се надигруваат.

ТИП:

Торино – Милан – 3+ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*