Серија А 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 35-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и интересно дерби во битката за Лига на шампиони.

Наполи – Болоња – ГГ

Наполи е најголемо разочарување сезонава и се наоѓа на 8-то место на табелата, притоа нема победа веќе подолго време и ево лоша форма. Болоња пак е најпријатното изненадување сезонава и ќе избори пласман во ЛШ. Очекуваме неизвесен дуел со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Милан – Каљари – 1

Милан оваа сезона не ги оправда очекувањата и ќе заврши на второто место на табелата. Во последно време тимот нема мотив и западна во криза, па сега ова е вистинско време да се врати на победите. Каљари е блиску до обезбедување на опстанок но потебни му се бодови. Сепак, игра лошо нагостувањата нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365

Лацио – Емполи- 1

Лацио иако разочара оваа сезона сепак во последно време влезе во одлична форма и дојде до позиција да се бори за излез во Европа. Емполи пак го чека грчевита борба за опстанок исекој бод може да биде од клучно значење за опстанокот. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во22Bet.

Џенова – Сасуоло – 3+

Џенова обезбеди опстанок и нема резултатски мотив, додека Сасуоло е во зоната за испаѓање. Минатото коло го победи Интер и ги зголеми шансите за опстанок, па овој меч најверојатно ќе биде клучен и ќе направи се за да дојде до трите бода. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Верона- Торино – ГГ

Верона и Торино веќе си ја остварија целта оваа сезона и немаат резултатскиимператив на овој меч. Поради тоа се очекува да се надигруваат без притисок, а тоа е предуслов за отворен натпревар со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Јувентус- Салернитана – 1-1

ЈУвентус во последно време има пад на формата и има само една победа на последните седум меча, па поради тоа сезоната ќе ја заврши на третото место. Сега игра со најслабиот тим во лигата, па ова е шанса за лесна победа пред своите гледачи. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.80 во 22Bet.

Аталанта- Рома – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за 5-то место кое води во Лигата на шампиони. Во моментов имаат ист број на бодови и се во одлична форма. Поради тоа очекуваме неизвесен дуел со многу борба и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*