Премиер лига 37-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 37-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу интересни дуели, особено во битката за титулата.

Фулам – Манчестер Сити – 2

Фулам може да биде задоволен од оваа сезона бидејќи ги исполни очекувањата и рано обезбеди опстанок во елитата. Од друга страна за Сити ова клучен натпревар, се наоѓа пред императив победа. „Граѓаните“ држат се во свои раце и доколку победат на последните три меча ќе бидат шампиони. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.30 во Mozzart.

Бурнмаут – Брентфорд -ГГ

Натпревар без резултатско значење помеѓу два тима кои веќе обезбедија опстанок, а со тоа ја остварија и својата главна цел. Сега играат растеретено и без притисок, па очекуваме возбудлив натпревар со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Евертон – Шефилд Јунајтед – 1

Евертон е блиску до официјално обезбедување на опстанок и е пред императив победа на овој меч. На гости им доаѓа најслабиот тим во лигата, кој веќе испадна од елитата, па не би требало „карамелите“ да имаат проблем да ги освојат трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Њукасл – Брајтон – 1

Њукасл не може да биде задоволен оваа сезона бидејќи не ги оправда очекувањата. Меѓутоа, во последно време значително ја поправи формата и дојде во ситуацуја да се бори излез воЕвропа и бодовите од овој меч му се прекупотребни, додека Брајтон нема резултатски императив. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Тотенхем – Барнли- 1

Тотенхем до крај ќе се бори за четвртото место кое води во лигата на шампиони,па е пред императив победа на овој меч. Има противник по мерка и нема право на кикс, за да остане во трка за четвтото место. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Bet365

Вест Хем – Лутон – ГГ

Вест Хем има голем пад на формата во последно време што доведе до пад на табалета, па „чеканите“најверојатно ќе останат без пласман во Европа. Од друга страна Лутон се бори заопстанок и бодовите од овој меч можат да бидат клучни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Вулверхемптон – Кристал Палас- ГГ

Дуел на два тима кои веќе обезбедија опстанок и немаат притисок за бодови, па ќе играат растеретено и ќе се натпреваруваат за трите бода, па тоа е предуслов за отворе меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Нотигем Форест- Челзи – 3+

Форест мора да освои бодови на овој меч за да си го осигура опстанокот, а за Челзи од друга страна овој меч нема резултатско значење. Поради тоа веруваме дека ќе биде отворен меч со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Bet365

Манчестер Јунајтед – Арсенал – ГГ

Клучен натпревар во битката за титулата.За Јунајтед ова дерби нема резултатско значење, но Арсенал доколку не победи ќе се прости од титулата. Очекуваме неизвесен дуел со многу искри на теренот, но и многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*