Серија А 35-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 35-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и интересни битки во борбата за опстанок.

Монца – Лацио- ГГ  

Монца и оваа сезона ја одигра добро и ќе заврши на средината на табелата и само го потврди статусот од минатата сезона. Лацио пак потфрли, не ги оправда очекувањата и се бори за излез во Европа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Сасуоло – Интер- 3+

Интеро оваа сезона ја потврди својата доминација во Серија А, одигра фантастична сезона и на пет кола пред крајот ја освои шампионската титула. Сега игра растеретено, но и понатаму е голем фаворит на секој меч. Сасуоло пак не ги оправда очекувањата и се бори за опстанок. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365

Каљари – Лече – 1

Каљари е блиску до обезбедување на опстанок, што беше главна цел на тимот после враќањето во Серија А. Игра одлично на домашен терен, па е благ фаворит на овој меч.Лече исто така е во добра позиција да обезбеди опстанок и нема да се предаде на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во22Bet.

Емполи – Фросиноне -ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и се во иста позиција бидејќи имаат истброј на бодови. Ова може да биде клучен дуел за двата тима па ќе бидат исклучително претпазливи. Емполи е во мала предност поради домашнот терен, но нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Верона- Фиорентина- ГГ

Верона е во многу подобра позиција во однос на минатата година, но се уштене го обезбедила опстанокот, па бодовите од овој меч се исклучително важни. Фиорентина не ги оправда очекувањат и моментално се бори за пласман во Конференциската лига. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Милан- Џенова – 1

Милан во последните неколку кола потфрли и нема победа на последните три меча, но сепак е блиску да го задржи второто место на табелата. Ова е одлична можност да севрати на победите, но Џенова нема лесно да се предаде бидејќи игра без притисок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Рома – Јувентус – 3+

Дерби на колото и очекуваме возбудлив меч со многу голови. Рома има поголема потреба од бодови бидејќи сака да го задржи 5-то место на табелата. Јувентус не е во добра форма,но нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е 3+ со квота 1,80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*