Премиер лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 36-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу интересни дуели, особено во битката затитулата.

Арсенал – Борнмут- 1

Арсенал е моментално е на лидерското место, но не ја држи судбината во свои раце бидејќи Сити има натпревар помалку. Во секој случај „топџиите“ немаат право на кикс доколку сакаат да ја освојат титулата. Борнмут е во сигурната зона и игра без притисок. Нашиот предлог е Тип1 со квота 1.20 во Mozzart.

Брентфорд – Фулам – ГГ

Дуел на два тима кои се во сигурната зона и ги оправдаа очекувањата, бидејќи не се загрозени од испаѓање. Ќе играат растеретено и без притисок, ќе се надигруваат, а тоа е предуслов за многу голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Барнли – Њукасл – 1X

Барнли во последно време заигра подобро и има шанси да се спаси одиспаѓање, но овој натпревар ќе биде клучен. Поради тоа ќе сакаат да го искористат домашниот терен и иако играат против далеку посилен противник да дојдат до бодови. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.55 во 22Bet.

Шефилд Јунајтед – Нотингем Форест -2

Шефилд е веќе без шанси за опстанок и убедливо на последното место на табелата. Од друга страна Нотингем грчевито се бори за опстанок и ова е клучен дуел на кој мора да ги освојат трите бода. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Манчестер Сити – Вулверхемптон – 1-1

Сити е во исклучителна форма и во серија на победи, па дојде во позиција се да е во негови раце. Има натпревар помалку од Арсенал и доколку победи на преостанатите натпревари ќе ја одбрани титулата. На овој меч не би требало да има проблеми и нашиот предлог е 1-1 со квота 1.60 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*