ТИП НА ДЕНОТ (04.05.2024, 18:30) МАНЧЕСТЕР СИТИ- ВУЛВЕРХЕМПТОН 

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понудаза обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Вулверхемптон.

Сити атакува на врвот

Оваа сезона не почна најдобро за „граѓаните“, кои имаа неколку лоши резултати на стартот. Најголема причина за тоа беа повредните на важните фудбалери. Де Брујне го пропушти првиот дел од сезоната, исто како и Халанд кој долго време беше надвор од терените. Меѓутоа, Сити покажа дека има широк состав, па и без двајцата најдобри фудбалери се задржа на врвот. Тимот на Гвардиола после елимиацијата во ЛШ целосно се насочи кон Премиер лигата каде во последно време има одлични резултати. На последните пет меча запиша пет победи, па слободно може да се каже дека повторно e фаворит за титулата, бидејќи со победа на овој и  на заостанатиот натпревар ќе се искачи на врвот. Меѓутоа, оваа сезона ќе биде многу потешко бидејќи Арсенал игра фантастично и нема да се предаде до крај.

Вулверхемптон ја исполни целта

Волците за разлика од минатата сезона каде до последната минута се бореа за опстанок во лигата, оваа сезона се многу подобри. Од самиот старт сезоната ја отворија на одличен начин, па лесно стигнаа до главната цел, а тоа е обезбедување на опстанок. Во еден момент се чинеше дека може да се замешаат во трката за излез во Европа, но сепак следуваше пад на формата. Вулверхемптон на последните пет меча запиша трипораз и едно реми, па падна на 11-то место на табелата. Сега му следи најтешкото гостување и тешко дека ќе дојде до бодови, но игра без притисок и нема лесно да се предаде.

Очекување

Манчестер Сити е апсолутен фаворит и очекуваме лесно да дојде до победа и тоа изразена со повеќе голови разлика.

ТИП:

Манчестер Сити – Вулверхемптон – 4+ @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*