Тикет на денот (недела, 05.05.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес најпрво сакаме да ги честитаме велигденските празници на сите што слават. И денес нема да ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Милан – Џенова – 1 @ 1.45 во Mozzart

Милан влезе во многу лоша серија резултати, но тоа нема да им влијае на пласманот во Лигата на шампиони. Росонерите имаат 5 бода предност во однос на Јувентус кој е на третото место и во моментов делува дека им претстои мирна завршница. Џенова од друга страна е на 12-та позиција, па и тие немаат шанси ниту за горе ниту за долу. Поради домашниот терен и поради квалитетот на тимовите, ние се одлучивме да типуваме 1 во Mozzart со квота 1.45.

Хајденхејм – Мајнц – 2 @ 2.30 во 22Bet

Хајденхејм веќе некој период може да кажеме дека играат релаксирано. За нив најважно беше да обезбедат навремен опстанок и се на чекор до тоа, па и следната сезона овој тим ќе го гледаме во германската елитна лига. Мајнц од друга страна се мачи за да стигне до сигурен опстанок, а во спротивно ќе мора тоа да го обезбеди преку плеј оф. Сега се наоѓаат на 16-та позиција и тоа место кое води во доигрување, но со евентуална победа на овој дуел би ги зголемиле шансите за да стигнат во сигурната зона. Наш предлог е 2 со квота 2.30 во 22Bet.

Челзи – Вест Хем – ГГ @ 1.44 во Bet365

Челзи повторно зад себе има сезона за заборав. Од пласманот во Европа најверојатно нема да биде ништо бидејќи имаат солиден заостаток зад екипите кои се во таа зона и не се воопшто лесна конкуренција. Вест Хем пак има само еден бод повеќе од домаќините, но со оглед на нивните амбиции може да кажеме дека се комплетно задоволни со досегашниот учинок. Двата тима знаат да изиграат отворено, па искрено сметаме дека головите нема да изостанат. Наш предлог е ГГ со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*