Бундеслига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Уште три кола останаа до крајот на германската елитна лига. Борбата за пласман во Европа и борбата за опстанок продолжува, додека титулата е решена и таа замина во рацете на Баер Леверкузен. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Хофенхајм – Лајпциг – 2

Екипата на Хофенхајм во последните пет натпревари запиша три порази и две победи, а тој учинок беше доволен за им ги минимизира шансите за пласман во европските купови. Лајпциг од друга страна влезе во одлична серија и во последното коло зедоа важни три бода против Дортмунд, па имаат супер предност во однос на пласманот во Лигата на шампиони. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.44 во Mozzart.

Дортмунд – Аугсбург – 1

Дортмунд игра на два фронта. Се бори за пласман во финалето од ЛШ и за пласман во ЛШ за следната сезона. Во минатото коло остварија пораз од Лајпциг кој им е директен конкурент за таа позиција и сега немаат толку многу големи шанси за да стигнат до позицијата број четири. Аугсбург од друга страна заостана во борбата за Европа, но нивните амбиции беа насочени само кон навремен опстанок. Ние типуваме 1 со квота 1.70 во Bet365.

Штутгарт – Баерн Минхен – ГГ

Штутгарт е најпријатното изненадување оваа сезона во Бундеслигата. Се наоѓаат во зоната која води во ЛШ и доколку успеат да го издржат овој притисок за нив би било огромен успех. За противник го имаат тимот на Баерн Минхен кој веќе нема шанси за титула, но има шанси за финале во ЛШ каде што во вториот натпревар треба да го победат Реал Мадрид. Ни веруваме дека гостите нема да се фокусираат многу на овој дуел, но најлогичен тип ни е ГГ со квота 1.40 во 22Bet.

Вердер – Менхенгладбах – Х2

Вердер скоро е на сигурно и нема повеќе за што да се грижи. Во моментов се на 11-та позиција со 37 бода, а во последните две кола запишаа две важни победи. Овој пат во гости им доаѓа тимот на Менхенгладбах кој се уште не е на сигурно, а искрено не е во некое добро расположение. Како и да е, ние очекуваме Х2 на овој дуел со квота 1.57 во 20Bet.

Волфсбург – Дармштат – 1

Волфсбург е во позиција каде што повеќе не треба да се коцка со бодовите и во идеален момент им доаѓа на гости тимот на Дармштат кој е веќе елиминиран и кој веќе следната сезона ќе го гледаме во Цвајт. Домаќините се во предност и очекуваме да земат нови важни три бода. Типуваме 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Келн – Фрајбург – 1

Да бидеме искрени од Келн очекувавме многу повеќе, а сега тие се што можат да направат е да стигнат до позицијата за плеј оф и тоа не делува како лесна мисија. Во минатото коло изиграа реми против Мајнц, додека пред тоа пропуштија голема шанса за бодови и беа поразени од веќе елиминираниот Дармштат. Овде сметаме дека домашниот терен им е предност и дека ќе земат три бода. Типуваме 1 со квота 2.30 во Bet365.

Унион Берлин – Бохум – 0-2

Во првиот неделен термин имаме дуел на две екипи кои се слични по квалитет и тоа го докажува бодовното салдо каде што овие два тима имаат по 30 бода. Во однос на моменталната форма, можеби Бохум е во предност бидејќи во последното коло запишаа триумф, додека Унион Берлин има три порази и две реми во последните пет кола. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.85 во 22Bet.

Ајнтрахт Франкфурт – Баер Леверкузен – 3+

Ајнтрахт е на добар пат да оствари пласман во конференциската Лига што за нив би било голем успех оваа година. Имаат солидна предност во однос на конкурентите и не веруваме дека ќе ја прокоцкаат. Леверкузен пак може да игра растеретено до крајот бидејќи бодовите не им се повеќе важни и тие се новите шампиони на Германија. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.77 во 20Bet.

Хајденхејм – Мајнц – 2

Екипата на Хајденхејм ја исполни својата цел, а тоа беше да обезбедат пласман за и следната сезона да бидат дел од германската елита. Се наоѓаат на сигурно и нивниот опстанок не е воопшто загрозен. Мајнц од друга страна е на 16-та позиција и тоа е место кое води во плеј аут, но не е исклучена можноста да обезбедат сигурен опстанок. Овде веруваме дека ќе успеат да земат три бода и типуваме 2 со квота 2.30 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*