Тикет на денот (недела, 28.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда изобилува со натпреварите од скоро сите лиги во светот, па може да кажеме дека е фантастична. Ние решивме да издвоиме неколку и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Мајнц – Келн – 1 @ 1.53  во Mozzart

Како што стојат работите, Мајнц ќе има реприза на претходната сезона и ќе се обидат во последните кола да изборат опстанок во германската Бундеслига. Тие на последните пет натпревари зедоа 11 бода и се уште во критична позиција, но имаат реални шанси за опстанок. Келн заклучно со поразот од Дармштат во последното коло може да кажеме дека е време да се збогува со елитата и да се пресели во Цвајт. На овој натпревар, ние очекуваме дека Мајнц ќе земе лесни три бода и типуваме 1 со квота 1.53 во Mozzart.

Виљареал – Рајо Валекано – 1 @ 1.75 во 22Bet

Виљареал можеше многу повеќе оваа година, но тоа е што е. Тие се движат околу средината на табелата, а искрено имаат шанси, барем математички за да стигнат до конференциската лига, но тоа не е воопшто лесна мисија. Рајо Валекано пак благодарение на добрата серија резултати во последните четири натпревари каде што запишаа две победи и две реми, може да кажеме дека повеќе не треба да се грижат за опстанокот, а со тоа ја исполнија и својата примарна цел. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Болоња – Удинезе – ГГ @ 2.05 во 20Bet

Болоња е едно од најпријатните изненадувања досега во Серија А. Тие имаат одлична предност на 4-та позиција, а добро познато е дека таа позиција води во ЛШ, па самиот пласман во најелитното фудбалско натпреварување за овој тим би бил голем успех. Во гости им доаѓа тимот на Удинезе кој води битка за опстанок, а и ќе биде така до самиот крај на сезоната бидејќи конкуренцијата е огромна на тој дел од табелата. Овде бодови им требаат на двата тима, па очекуваме притисок на двете страни. Ние одлучивме да типуваме ГГ со квота 2.05 во 20Bet.

Тотенхем – Арсенал – ГГ @ 1.45 во Bet365

Екипата на Тотенхем ја презеде 5-та позиција и скоро сигурно е дека во наредната сезона ќе ги гледаме во Лига Европа, но мора да нагласиме дека не е исклучена можноста овој тим да стигне до 4-та позиција и да се пласира во Лигата на шампиони, што значи и исполнување на целта за оваа сезона. Арсенал од друга страна се мачи за титулата во Англија, а во игра се Ливерпул и Манчестер Сити кој не се воопшто наивни противници. Сепак до крајот има уште многу, а овде ние веруваме дека голови ќе има на двете страни. Наш предлог тип е ГГ со квота 1.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*