Серија А 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 33-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големото миланско дерби.

Емполи – Наполи – 3+

Наполи е најголемо разочарување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на 8-то место на табелата, па се бори за излез во Лига Европа. Притоа се наоѓа во лоша форма и има само една победа на последните пет меча. Емполи пак се бори за опстанок и секој бод е од исклучително значење. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Верона – Удинезе – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и имаат ист број бодови. Двата тима не се во зоната за испаѓање, но им се потребни бодови. Верона е во блага предност поради домашниот терен, но Удинезе сака да избегне пораз. Очекуваме голема бора со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Сасуоло – Лече – 3+

Сасуоло игра многу лоша сезона и моментално се наоѓа во опасната зона, па го чека грчевита борба за опстанок. Буквално секој бод може да биде одлучувачки и ова е еден од клучните натпревари. Лече е во сигурната зона, но сака и дефинитивно да го обезбеди опстанокот. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Торино – Фросиноне – 1

Торино игра според очекувањата оваа сезона и моментално се наоѓа на 9-то место на табелата, но сега му се отвара шанса за излез во Европа и сигурно ќе сака да ја искористи. Торино сака да обезбеди билет за Конференциската лига, па затоа ќе има мотив за победа на овој меч. Фросиноне пак е во зоната за испаѓање и ќе се бори за секој бод. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Салернитана – Фиорентина – 2

Салернитана е на последното место на табелата и веќе сигурен патник во Серија Б, додека Фиорентина се бори за излез во Европа. „Виолетовите“ се во лоша форма и немаат победа на последните шест меча, па паднаа на табелата, но се уште имаат шанси да обезбедат излез во Европа. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 воBet365

Монца – Аталанта – 2

Монца одигра солидна сезона и е во безбедната зона, додека Аталанта се бори за Лигата на шампиони. Конкуренцијата е голема и нема право на кикс, па се наоѓа пред императив победа. Добро е што оваа сезона и 5-то место води во ЛШ, па шансите се поголеми. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.90 во 22Bet.

Рома – Болоња – 1

Директен дуел помеѓу две екипи кои се борат за ЛШ. Рома игра во фантастична форма, но Болоња е најпријатното изненадување оваа сезона. Добро е што и 5-то место води во ЛШ оваа сезона, но сепак овој меч може да биде клучен за двата тима. Рома е во предност поради домашниот терен, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.20 во Mozzart.

Милан – Интер – ГГ

Милан разочара оваа сезона и ќе остане без трофеј, па до крајот ќе сака да го задржи второто место. Но градскиот ривал е на чекор до освојување на титулата, па Милан ќе сака да избегне пораз, со цел да го одложи славјето на комшиите. „Росонерите“ ќе се борат барем за реми, додека Интер сака да слави токму пред носот на градскиот ривал. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*