Премиер лига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 34-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудлви натпревари особено во трката за титулата и во борбата за опстанок.

Лутон – Брентфорд – ГГ

Лутон се наоѓа во зоната за испаѓање и го чека грчевита борба за опстанок, но сепак има големи шанси за тоа. На последмите четири меча има три порази, па мора да почне да освојува бодови, особено на ваквите натпревари на домашен терен. Брентфорд пак е во добра форма и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Шефилд Јунајтед – Барнли – ГГ

Дуел на двата најслаби тима во лигата кои готово сигурно ќе патуваат во втора лига. Барнли има поголеми шанси за опстанок, па ќе има поголем мотив, но Шефилд сака да го искористи домашниот терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Вулверхемптон – Арсенал – 2

Арсенал минатото коло доживеа непријатен пораз на домашен терен од Астон Вила и го испушти првото место, па сега нема право на кикс. Заостанува два бода од лидерот и се наоѓа пред императив победа. Волците се на средина на табелата и играат растеретено, па нема лесно да се предадат. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.35 во 22Bet.

Евертон – Нотинхем Форест – 1

Дуел на два тима кои се во долниот дел на табелата и сакаат да изгенат испаѓање од елитата бидејќи се уште не се сигурни. Евертон е во лоша форма, но ова е дуел каде мора да оствари добар резултат поради домашниот терен. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Астон Вила – Борнмут – 1

Астон Вила минатото коло оствари голема победа против Арсенал и покажа дека не се откажува од битката за Топ 4. Ако сака да го постигне тоа нема право на кикс на овој меч, па поради тоа е благ фаворит. Борнмут е во сигурната зона, но е во добра форма и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во Bet365

Кристал Палас – Вест Хем – ГГ

Еден од најизрамнетите дуели ова коло во Премиер лигата. Кристал Палас е во сигурната зона и игра без притисок, а особено добар е на домашен терен. Вест Хем се бори за излез во Европа, па ќе сака да освои бодови. Очекуваме голема борба и голови на двете страни со квота 1.80 во 22Bet.

Фулам – Ливерпул – 2

Ливерпул на последните два меча освои само еден бод и падна на третото место на табелата, па повеќе нема право на кикс. Ова е клучен дуел за тимот на Клоп и мора да победи, бидејќи заостанува само два бода од врвот и се бори за титулата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*