Серија А 32-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 32-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари, а фаворитите главно имаат лесна задача.

Лече – Емполи – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опастанок. Не се во опасната зона, но сепак се уште немаат обезбеден опстанок, па секј бод им е исклучително важен. Двата тима се во лоша форма и имаат само по една победа на последните пет меча, а Лече важи за благ фаворит само поради домашниот терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Торино – Јувентус – ГГ

Градското дерби на Торино е секогаш неизвесно, но традицијата вели дека Јувентус најчесто излегува како победник. Имено „старата дама“ победи на четири од последните пет дербија. Торино сега е во добра позиција да се бори за излез во Европа, па сигурно ќе има поголем мотив. Нашиот предлог е ГГсо квота 1.90 во Bet365

Болоња – Монца – 1

Болоња е најпријтното изненадување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на четвртото место на табелата. Тимот на Мота до крајот на сезоната ќе се бори за блет за Лигата на шампиони, што ќе биде историско достигнување за овој клуб. Игра одлично, особено на домашен терен, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Наполи – Фросиноне – 3+

Наполи е најголемото разочарување оваа сезона и слободно може да се каже дека оваа сезона е промашена. Имаше три тренерски смени, а сега му останува до крај да се бори за Конференциската лига. Фросиноне пак се бори за опстанок и има поголем мотив за бодови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во Mozzart.

Сасуоло – Милан – 2

Милан е во одлична форма и во серија од седум победи по ред во Серија А, па се зацврсти на вторто место на табелата. Иако ќе игра со комбиниран тим на овој меч, сепак Сасуоло игра многу слабо оваа сезона и се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 воBet365

Удинезе – Рома – ГГ

Рома после тренерската смена заигра фантастично и на последните десет меча има осум победи. Минатото коло го победи и градскиот ривал, па сега дојде до ситуација да се бори за ЛШ и поради тоа е фаворит на овој меч. Меѓутоа, Удинезе се уште не обезбедил опстанок и ќе се бори барем за еден бод. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Интер – Каљари – 1

Интер игра фантастична сезона и слободно може да се каже дека ќе биде нов шампион. Само прашање на време е кога ќе го освои Скудетото, па сигурно е голем фаворит на овој меч. Каљари се бори за опстанок, но на гост игра катастрофално. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.55 во Mozzart.

Фиорентина – Џенова – 1

Фиорентина има голем пад на формата во псоледно време и на последните четири меча освои само два бода, па падна на 10-то место на табелата. Меѓутоа, се уште има шанси да се бори за Европа, па е пред императив победа. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Bet365

Аталанта – Верона – 1

Аталанта е голем фаворит на овој меч на крилјата на големата победа на Енфилд, а бодовите им се прекупотребни бидејќи се борат за билет за ЛШ. Верона се бори за опстанок, но тешко ќе дојде до бодови на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*