Премиер лига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 33-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудлви натпревари особено во трката за титулата.

Њукасл – Тотенхем – ГГ

Дерби на колото и натпревар во кој очекуваме многу голови. Њукасл не игра според очекувањата оваа сезона, но во последно време ја крена формата и до крај ќе се бори за излез во Европа. Тотенхем пак е во извонредна форма и се наоѓа на 4-то место на табелата, па сигурно ќе се бори да го задржи тоа место. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Брентфорд – Шефилд Јунајтед – 1

Брентфорд во последно време има голем пад на формата па тоа резултираше со пад на табелата. и сега опстанокот не им е обезбеден. Поради тоа сега се наоѓа пред императив победа бидејќи игра против најслабиот тим во лигата, кој веќе сигурно се сели во Чемпионшип. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 воBet365

Барнли – Брајтон – ГГ

Барнли е на претпоследното место на табелата и тешко дека ќе може да се спаси од изпаѓање, но сигурно нема лесно да се предаде. Барнли пак е на средина на табелата и игра растеретено, а тоа е предуслов за возбудлив меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Манчестер Сити – Лутон – 1-1

Сити се бори за шампионската титула и нема право на кикс, па очекуваме лесно да дојде до победа на овој меч и таа да биде изразена со повеќе голови разлика. Лутон се бори за опстанок, но бодови ќе мора да бара на друго место. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.80 во Mozzart.

Нотингем Форест – Вулверхемптон – ГГ

„Волците“ се во сигурната зона но во последно време имаат пад на формата и само една победа на последните пет меча. Форест се бори за опстанок и бодовите им се повеќе од потебни, па поради тоа е бчаг фаворит на овој меч. Нашииот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Борнмут – Манчестер Јунајтед – ГГ

Манчестер Јунајтед е во слаба форма, на последните пет меча има само една победа, па сега ашансите за Топ 4 се само теоретски. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ не се предаваат и на секојн натпревар одат на победа, иако на ова гостување ќе биде многу тешко. Нашиот предллог е ГГ со квота 1.70 во22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*