Серија А 31-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 31-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и големото римско дерби.

Милан – Лече – 1

Милан влезе во серија на добри резултати и се искачи на второто место на табелата, па сега целта е да го задржи тоа место. Тимот е во одлична форма и е голем фаворит на овој меч, бидејќи Лече се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Рома – Лацио – 0-2г

Рома после тренерската смета заигра одлично и на последните пет меча има четири победи, па се искачи на табелата и сега има шанса да се бори за Топ 4. Од друга страна Лацио игра под сите очекувања, има нов тренер, но ова за двата тима е најважниот меч во сезоната и ќе сакаат да остварат позитивен резултат. Очекуваме да играат претпазливо, па нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.65 во Bet365

Емполи – Торино – 2

Торино е на 9-то место на табелата, но е во многу добра форма, па постои шанса за „биковите“ да изборат пласман во ЛЕ. Поради тоа сигурно ќе одат на победа на овој меч и се фаворити. Емполи е во зоната за испаѓање, но е во серија од четири порази по ред. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.85 во 22Bet.

Фросиноне – Болоња – 2

Болоња е апсолутен хит оваа сезона во Серија А и моменатлно се наоѓа на четвртото место на табелата, па до крај ќе се бори да го задржи тоа место. Тимот е во одлична форма и ќе оди на победа на овој меч, бидејќи Фросиноне е во лоша форма и освои само два бода на последните пет меча. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.85 во Mozzart.

Монца – Наполи – ГГ

Наполи е најголемо разочарување оваа сезона и актуелниот шампион моментално се наоѓа на 8-то место на табелата. Имаше две тренерски смени, па јасно е дека ова е промашена сезона. Монца и оваа сезона игра стандардно и особено добро на домашен терен, каде ретко губи. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365

Каљари – Аталанта – 3+

Аталанта се бори за четвртото место и конкуренцијат е голема па нема право на кикс. Тимот на Гасперни е во добра форма, па поради тоа е фаворит на овој меч. Меѓутоа, Каљари се бори за опстанок и на домашен терен е многу тешко да се победи, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Верона – Џенова – 1X

Верона се бори за опстанок и впечатокот е дека полесно од минатата сезона ќе се избори за опстанок во елитата. На домашен терен ги освојува најголем дел од бодовите и тешко е да се победи дома. Џенова игра над сите очекувања, далеку е од зоната за испаѓање и игра растеретено. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.50 во Mozzart.

Јувентус – Фиорентина – 1

Јувентус е во многу лоша форма, на последните четири меча освои само два бода, па го загуби втотото место на табелата. На последните седум меча има само една победа, па мора што поскоро да се врати на победите. Фиорентина игра одлично против фаворитите оваа сезона и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во Bet365

Удинезе – Интер – ГГ

Интер е многу блиску до шампионската титула, оваа сезона беше супериорна за „нероаѕурите“, па веќе можат да се опуштат и не се под императив победа. Од друга страна Удинезе во последно време игра добро и нема лесно да се предаде на домашен терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*