Премиер лига 32-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 32-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и најголемото дерби на Островот помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул.

Кристал Палас – Манчестер Сити – 2

Манчестер Сити е на еден бод до лидерското место и се бори за шампионската титула, па нема право на кикс. Кристал Палас е во пад на формата, но се уште е далеку од зоната за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.30 во Mozzart.

Астон Вила – Брентфорд – 1

Астон Вила беше хит на почетокот на сезоната, но потоа дојде до очекуван пад на формата. Моментално е на 4-то место на табелата и до крајот сигурно ќе се бори за пласман во Топ 4 што сигурно ќе биде големо дистигнување. Брентфорд е во сигурната зона и игра растеретено. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во  Bet365

Евертон – Барнли – 1

Евертон со вратените бодови излезе од опасната зона, но се наоѓа во очајна форма и на последните пет меча освои само два бода. Сега повторно е загрозен од испаѓање, па мора што поскоро да се врати на победите. Ова е одличен момент за тоа бидејќи Барнли е еден од најслабите тимови во лигата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Фулам – Њукасл – ГГ

Фулам иако остана без неколку важни фудбалери сепак ги исполни очекувањата и оваа сезона, па е блиску до обезбедување на опстанок и не е загрозен од испаѓање. Од друга страна Њукасл потвфрли, моментално е на 8-то место на табелата и ќе се бори за излез во Европа. Двата тима ќе играат за бодови, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Лутон – Борнмут – 2

Лутон е во зоната за испаѓање и го чека грчевтита борба за опстанок, па секој бод може да биде од клучно значање. Формата на тимот е многу слаба, но предност ќе биде домашниот терен. Борнмут пак игра фантастично и запиша четири победи на последните пет меча. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во  Bet365

Вулверхемптон – Вест Хем – ГГ

Два тима кои играат многу подобро во однос на минатата сезона кога се бореа за опстанок. Волците дома се одлични и ретко губат бодви, па се благи фаворити на овој меч. Тоа е пради слабата форма на Вест Хем, кој веќе четири меча нема победа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Брајтон – Арсенал – 2

После ремито на Етихад значително се зголемија шансите на Арсенал за титулата, но во трка се три тима во само два бода, па нема право на кикс. За шампионската трка секој бод ќе биде клучен, па „топџиите“ немаат право на кикс, иако Брајтон дома е незгоден за секого. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Ливерпул – ГГ

Најголемото дерби во Премиер лигата, Ливерпул се бори за титулата, додека Јунајтед игра далеку под очекувањата. „Црвените“ немаат право на кикс ако сакаат да го задржат врвот, но „црвените ѓаволи“ ќе направат се за да го запрат најголемиот ривал. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во  Bet365

Шефилд Јунајтед – Челзи – 2

Шефилд е најскаб тим во лигата и со една нога веќе во втора лига, додека Челзи многу се подобри во последно време. Пред три дена запиша спектакуларна победа над Јунајтед, па самодовербата во тимот е на највисоко ниво. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.40 во 22Bet.

Тотенхем – Нотингем Форест – 1

Тотенхем игра над сите очекувања оваа сезона и моментално е на 5-то место, па до крај ќе се бори за билет во ЛШ. Тимот е во одлична форма, а домашниот терен ќе биде голема предност. Форест се бори за опстанок, но тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*