Тикет на денот е-Спорт (07.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни е Elite League: Round-Robin Stage каде што се игра третото коло, а во нашиот тикет на денот од е-Спорт ќе ви ги понудиме двата најпривлечни натпревари.

Xtreme Gaming – Tundra Esports – 2 @ 1.80 во 22Bet

Во февруари бевме сведоци на убедлива победа на Xtreme Gaming (2-0), кој денеска повторно ќе се обиде да ја совлада Tundra Esports, но тоа нема да биде воопшто лесно. Tundra има една победа и едно реми во воведните две кола, а денеска има намера да го оствари вториот триумф на турнирот, но воедно и да му се одмазди на Xtreme за поразот од пред два месеци. Наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во 22Bet.

Team Liquid – Gaiming Gladiators – 1 @ 1.83 во Bet365

Team Liquid беше во серија од четири победи сè до дербито со Aurora кога ремизира (1-1), па денеска ќе се соочи со уште еден моќен тим во намера да оствари втора победа и да скокне во топ-2 во групата Б. Очекуваме возбудлив натпревар со тактички надмудрувања, но и победа за Team Liquid за кој мора да посочиме и дека ги доби последните два меѓусебни дуели против Gaiming Gladiators во текот на февруари оваа година. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*