Зголемени квоти за натпреварот Дортмунд – Штутгарт

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат Дортмунд и Штутгарт.

Овие две екипи зад себе имаат фантастични резултати оваа сезона. Иако од Дортмунд очекувавме многу повеќе, сепак тие се наоѓаат во зоната за ЛШ и додека е така може да констатираме дека фановите на овој тим се задоволни.

За разлика од нив, Штутгарт е најпријатното изненадување во досегашниот тек од Бундеслигата и имаат 57 бода, па тоа е доволно за да бидат на третото место што не е позиција за потценување.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Фулкруг да постигне прв погодок коефициент 7.50 зголемен на 8.00
  • Џулијан Брант да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 29 зголемен на 34

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*