Серија А 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза продолжува лигашкиот фудбал, а во Серија А ова коло ќе биде многу возбудливо со неколку дерби натпевари.

Наполи – Аталанта – ГГ

Наполи во последно време заигра подобро, нема пораз на последните пет меча, па повторно дојде до ситуација да се бори за Топ 4. Ова е клучен меч за нив бидејќи играат со директниот конкурент и со победа ќе го прескокнат на табелата. Аталанта има и натпревар помалку, па за нив ќе биде успех и реми на овој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Џенова – Фросиноне – 1

Џенова е пријатно изненадување оваа сезона и иако целта беше опстанок, сепак моментално се наоѓа на средина на табелата и бележи одлични резултати. Во последно време има пад на формата, па оваа пауза дојде за нив во одлично време, а сега имаат противник по мерка да се вратат на победите. Фросиноне е во зоната за испаѓање и на последните пет меча има четири порази. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во  Bet365

Торино – Монца – ГГ

Еден од најизрамнетите натпревари во ова коло помеѓу два тима кои играат солидно,но немаат континуитет и се непредвидливи. Торино како домаќин се смета за благ фаворит, но Монца во последно време е во одлична форма и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Лацио – Јувентус – 1X

Јувентус во последно време е во многу лоша форма, има само една победа на последите шест меча, па го загуби второто место на табелата. Лацио е полоша ситуација, остана без тренер после заминувањето на Сари и сега ова ќе биде прв меч на клупата со Тудор. Ова е натпревар од исклучително значење за двата тима и нема да сакаат да загубат, а Лацио е благ фаворит поради домашниот терен. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.50 во Mozzart.

Фиорентина – Милан – ГГ

Фиорентина се уште е во трака за место кое води во Европа и поради тоа за нив овој меч е од исклучително значење. Во последно време „виолетовите“ ја накренаа формата и играат особено добро против фаворитите. Од друга страна Милан влезе во серија на победи, сака да го задржи второто место и ќе се бори за трите бода. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365

Болоња – Салернитана – 1

Болоња е најпријатно изненадување оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на четвртото место на табелата. Притоа е во одлична форма и на последните пет меча има четири победи. Салернитана пак е најслаб тим во лигата и со една нога во втора лига. Нашиот предлиг е Тип 1 со квота 1.30 во 22Bet.

Каљари – Верона – 1

Дуел на два тима кои се борат за опстанок и овој дуел е од исклучително значење за двата тима. Имаат ист број на бодови и ист скор на последните пет меча, па очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат мали детали. Каљари е благ фаворит поради домашниот терен, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.15 во Mozzart.

Сасуоло – Удинезе – 3+

Сасуоло разочара оваа сезона, не игра на препознатливото ниво, па се бори за опстанок. Поради тоа бодовите за нив се многу важни, особено на домашен терен. Удинезе исто така се уште не е сигурен, но во последно време заигра подобро. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во  Bet365

Лече – Рома – ГГ

Рома со доаѓањето на новиот тренер заигра одлично и се искачи на табелата, па се врати во битка за Топ 4, поради тоа овој меч е од големо значење за нив. Меѓутоа, Лече се бори за опстанок и нема лесно да се предаде. Рома за три дена игра во Лига Европа, па со мислите ќе биде на тој меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Интер – Емполи – 1

Интер е многу блиску до освојување на Скудетото и само прашање на време е кога официјално ќе го подигне трофејот. После елиминацијата од ЛШ ќе сака што поскоро да ја осви шампионската титула, па е апсолутен фаворит на овој меч. Емполи е на градица со опасната зона, но ќе мора да бара бодови во други натпревари. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.25 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*